Dwa złota dla Gimnazjum nr 1 Oborniki

OBORNIKI. W hali Obornickiego Centrum Sportu odbył się finał XII gimnazjady – igrzysk Wielkopolski w piłce ręcznej Dziewcząt. W walce o tytuł mistrzyń województwa wielkopolskiego, od lat rywalizujące ze sobą dwa najlepsze zespoły w tej kategorii rozgrywek – Gimnazjum Buk oraz Gimnazjum nr 1 Oborniki, stworzyły widowisko sportowe stojące na bardzo dobrym poziomie, trzymające w napięciu do ostatnich sekund.

Wygrały podopieczne Katarzyny Przybysz 12:11 (7:4) i to one zdobyły zaszczytny mistrzowski tytuł oraz złote medale premiowane udziałem w mistrzostwach Polski szkół gimnazjalnych.  Natomiast w Poznaniu odbył się finał  chłopców. Uczniowie Gimnazjum nr 1, prowadzeni przez Marka Arciszewskiego, pokonując w ścisłym finale Gimnazjum nr 7 z Kalisza 23:20 i także zdobyli złoto dla Obornik. Bardzo dobrze tego dnia grał cały zespół, co w rezultacie przyczyniło się do osiągnięcia tak wysokiego wyniku – to krótka wypowiedź M.Arciszewskiego.

Cieszy fakt zdobycia dwóch złotych medali, wcześniej przez dziewczęta tej szkoły,  a teraz przez chłopców  Świadczy to o bardzo dobrej pracy z młodzieżą i zwiastuje wspaniałą perspektywę dla przyszłości tej dyscypliny w Obornikach. Liczymy zatem na systematyczne zasilanie pierwszych drużyn klubowych przez młodzież. Już w trwającym sezonie trener Tomasz Konitz zaczął umiejętnie i stopniowo wprowadzać młode juniorki – wychowanki Katarzyny Przybysz do pierwszoligowego zespołu Sparty.