O zatkanych rowach i drodze do Sławienka – w Niemieczkowie zwycięża Marian Krzysztofczyk

NIEMIECZKOWO. W miniony wtorek mieszkańcy Niemeczkowa wybrali nowego sołtysa i radę sołecką. Na spotkaniu 26 osób ponownie obdarzyło zaufaniem dotychczasowego sołtysa Mariana Krzysztofczyka, wybierając go na kolejną kadencję. Nową rade tworzą Olga Wojciechowska, Marcin Magdziak, Roman Nowicki i Rafał Stawicki. W skład Komisji Rewizyjnej weszły Bernadeta Stawicka, Teresa Magdziak i Dorota Nowicka. 

Zanim jednak doszło do wyborów mieszkańcy przedstawili kilka problemów, prosząc prowadzącego spotkanie burmistrza Szramę o interwencję. Jedna z kwestii dotyczyła ścieków. Według mieszkańców spływają one z oczyszczalnie w Urbaniu, zatykając rowy melioracyjne w Niemeczkowie. Burmistrz zauważył: jeżeli rowy należą do spółek wodnych, to jest problem. Spółki rzeczywiście nie mają pieniędzy. Następnie przedstawił trzy rozwiązania, nad którymi się zastanawia, a które mają rozwiązać problem biednych spółek na terenie gminy. Po pierwsze przedstawił plan utworzenie jednej wielkiej gminnej spółki wodnej, następny pomysł dotyczył dofinansowania przez gminę spółek wodnych w regionie, ostatni miał na celu podwyższenie składek dla spółek wodnych. Mieszkańcy Niemieczkowa przypomnieli burmistrzowi, że w 2007 roku poprzednie władze wyłożyły pieniądze na czyszczenie rowów. Szrama obiecał, że zastanowi się nad tą kwestią. 

Mieszkańcy poruszyli również problem drogi do Sławienka. Szrama uspokoił wszystkich mówiąc: po wykonaniu dróg w Nieczajnie i Wargowie, ta droga jest w następnej kolejności. Burmistrz pochwalił się również wstrzymaniem sprzedaży świetlicy wiejskiej w Niemeczkowie, którą w tym momencie dzierżawi koło łowieckie. Mieszkańcy przywitali ten fakt z aprobatą  uważając, że koło dobrze dba o własność gminy.

Podobne artykuły