Listy do Rogoźna będą segregowane przez pocztę w Obornikach

ROGOŹNO. Od tygodni po mieście krąży plotka na temat zamknięcia poczty. Wiele osób uważa, że została ona stworzona na potrzeby polityczne mające na celu podważyć kompetencje władz samorządowych. Rządzący zaprzeczali plotkom twierdząc, że nie doszły ich żadne informacje na temat zamknięcia placówki. 

W plotce znajduję się jednak ziarno prawdy. Burmistrz Bogusław Janus poinformował nas, że Poczta Polska zadecydowała o zdegradowaniu placówki w Rogoźnie. Placówka pocztowa pozostanie, ale z ograniczonymi kompetencjami.  Rogozińska poczta nie zostanie zamknięta, ale listy przychodzące do rogoźnian znajdą się wpierw na poczcie w Obornikach. Tam będą segregowane. To samo dotyczyć będzie przekazów pocztowych. Rogoźnianie nie będą jednak  musieli udawać się do stolicy powiatu po swoje listy. Utrudni to tylko życie listonoszom, którzy będą zmuszeni odbierać przesyłki z Obornik.. 

Dodajmy, że w związku z reorganizacją nie zostaną zmienione kody pocztowe w całym powiecie. Poczta Polska zapewnia, że w zakresie doręczania przesyłek i przekazów będą równie efektywni, jak zawsze.

Podobne artykuły