Kolejna kadencja Stefana Człapy

SYCYN. Stefan Czałapa będzie przez kolejną kadencję sołtysem wsi Sycyn. Nie był jedynym kandydatem, w wyborach, gdyż oprócz niego w szranki stanęło jeszcze dwóch innych mieszkańców wsi. Jednak ani  ogrodnik Filip Henschke, ani prowadzący od niedawna gospodarstwo agroturystyczne Ryszard Kurylonek nie uzyskali znaczącej przewagi nad dotychczasowym sołtysem, choć ich społeczną aktywność warto pochwalić. 

Ustępujący – na chwilę – sołtys wyliczył swe czteroletnie dokonania a były to głównie starania o lepsze drogi.  W Sycynie są dwie drogi, powiatowa i gminna. Obie w stanie krytycznym. Na obu mieszkańcy niszczą swe pojazdy a nierzadko grzęzną i trzeba ich wyciągać z błocka. Wieś sama kupiła kruszywo i stara się utwardzać nim drogi. Starania o ich utrzymanie będzie główną troską Stefana Człapy przez kolejne lata.  

Będzie go w tym wspierać sześcioosobowa rada w osobach Piotra Wojciechowskiego, Filipa Henschke, Marka Bunalskiego, Lucyny Gasek, Beaty Stachera i Zenona Nowaka. Z rozdysponowania corocznego funduszy wiejskiego w kwocie ok. 7,5 tysięcy złotych, sołtysa rozliczy komisja rewizyjna w składzie Zofia Cisowska, Mariola Kwiatkowska i Robert Osyda. Wybory w Sycynie przebiegły szybko i sprawnie a ponadto w luźnej i serdecznej atmosferze pozbawionej zwykle towarzyszących wyborom napięć. Miał na to ogromny wpływ ujmujący sposób prowadzenia ich przez wiceburmistrza Woszczyka.

Podobne artykuły