Bal obornickich sportowców

OBORNIKI. Tegoroczny, 17 już bal sportowców był równie znaczącym wydarzeniem sportowo towarzyskim jak wszystkie poprzednie. Prowadzili go niezmordowani organizatorzy Tadeusz Ratajczak z Waldemarem Cyrankiem, a wśród zaproszonych przez nich gości było dwóch posłów, samorządowcy z gminy i powiatu, sportowcy i grono sponsorów, bez których balu by nie było a i sport już nie byłby pewnie taki, jaki jest.

Prowadzący imprezę podziękowali im w pierwszym rzędzie obdarowując okolicznościowymi plakietkami i symbolicznym kwiatkiem. Tadeusz Ratajczak powiedział:  dziękujemy wam za wszystko, co robicie. Na nich zawsze można liczyć, na nich można polegać, służą pomocą, gdy się ich o to poprosi. 

Wśród osób, którym dziękowano na scenie byli trenerzy i a także sam Tadeusz Ratajczak z małżonką, a dziękującym tym ostatnim był Lech Drożdżyński – w latach 90-tych wiceminister sportu. 

Kolejna okazja do gratulacji było wyróżnienie osobowości sportowych roku 2010 nagrodzonych przez burmistrza. W kategorii karatecy ową nagrodę dostali Wojciech Bloch, Paweł Nochowicz i Olga Chmielewska, a zaocznie bokserzy Włodzimierz Letr i Michał Chudecki, którzy na bal nie przybyli.

Przybyli za to mikrolotnicy bracia Romuald i Henryk Ruks, Adam Kowalczuk, Adam Skownicki i Włodzimierz Faron oraz lekkoatletka pchająca kulę Agnieszka Matyszkiewicz. Specjalną kategorią byli seniorzy – pływak Janusz Wolniewicz, długodystansowcy Zenon Talar i Dariusz Szrama oraz karateka Jarosław Kuc.

Po wręczeniu wyróżnień wzniesiono toast a Tadeusz Ratajczak ogłosił loterię na rzecz dwuletniego dziecka po porażeniu mózgowym. Po tej części przyszła kolej na cześć dancingową i gdy zagrała muzyka wszyscy raźno ruszyli do tańca. Fragmenty balu sportowców będzie można obejrzeć w okienku TV na stronie www.oborniki.com.pl

Podobne artykuły