Zimowe zmagania

POŁAJEWO. W niedzielę w hali sportowej odbyła się Gminna Spartakiada Zimowa, organizowana co roku przez Urząd Gminy  przy współudziale zarządu gminnego OSP. I choć może się wydawać, że spartakiady przeszły już do lamusa, to ta połajewska przekonuje o potrzebie odradzania się tej formy rywalizacji i integracji mieszkańców całych gmin. Za każdym razem nie brakuje chętnych, aby wspierać słowem i czynem swoje sołectwa w walce o najlepsze miejsce na podium, a przygotowania do udziału w zawodach poszczególne wsie rozpoczynają na długo przed terminem finałowych rozgrywek. 

W niedzielne popołudnie mieszkańcy Boruszyna, Krosina, Młynkowa, Połajewa i Tarnówka spotkali się, aby spróbować swych sił w następujących konkurencjach: tenis stołowy (kobiet i mężczyzn), podnoszenie ciężarka, rzuty karne do bramki na punkty, rzut lotką do tarczy, strzelanie z wiatrówki do tarczy, wielobój rekreacyjny i przeciąganie liny. Wcześniej przeprowadzono również rozgrywki w warcabach kobiet i mężczyzn oraz szachach. Wsie Przybychowo, Sierakówko i Krosinek w ogóle nie wzięły udziału w spartakiadzie. Mimo małej liczby uczestniczących w spartakiadzie, nie brakowało zawodników oraz widzów, którzy swoją obecnością i gorącym aplauzem wspierali swoje drużyny w sportowych zmaganiach. Widać też odmładzanie ekip poszczególnych wsi, co każe z optymizmem patrzeć na organizowanie takich działań w przyszłych latach. Nad właściwym przebiegiem rywalizacji w poszczególnych konkurencjach czuwał przedstawiciel organizatorów Bartosz Peksa. Zmaganiom towarzyszyły duże emocje, a ducha rywalizacji dało się odczuć, obserwując przebieg poszczególnych konkurencji i śledząc rozmowy w kuluarach. 

W tenisie stołowym mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy z Krosina. Połajewo dobrze wypadło w szachach, natomiast reprezentantom Młynkowa najlepiej powiodło się w strzelaniu z wiatrówki do tarczy. W innych konkurencjach najwyższe lokaty zdobyli zawodnicy z Krosina. Tarnówko okazało się po raz kolejny świetne w konkurencjach wymagających precyzji i dobrego oka, zwyciężyło również w podnoszeniu ciężarka, zaś panie z tej wsi nie miały sobie równych w tenisie stołowym i warcabach. We wzbudzającej najwięcej emocji konkurencji, czyli rzutach karnych do bramki, mieli okazję wykazać się liderzy grup, jak również osoby związane z lokalną OSP. Ostatecznie w konkurencji triumfował Boruszyn, który okazał się również liderem w wieloboju rekreacyjnym. Decydujące w ostatecznym rozrachunku okazały się rzut lotką do tarczy oraz strzelanie z wiatrówki. W obu wysokie lokaty zdobyli zawodnicy z Tarnówka i to  zadecydowało o zwycięstwie tzw. rzutem na taśmę. 

Ostatecznie laur zwycięstwa Gminnej Spartakiady Zimowej przypadł w udziale zawodnikom z Tarnówka, na drugiej pozycji uplasowali się mieszkańcy z Boruszyna, trzecie miejsce zdobyła reprezentacja Krosina. Na miejscu czwartym znalazło się Młynkowo, zaś Połajewo zajęło w spartakiadzie ostatnie piąte miejsce. Odczytania wyników dokonał wójt Stanisław Pochyluk. Zwycięskie wsie otrzymały pamiątkowe puchary, natomiast dla laureatów poszczególnych konkurencji przygotowano nagrody rzeczowe.

Podobne artykuły