Wszedł Dreger i gmina straciła

OBORNIKI. Decyzją nowych władz gminy i związaną z nimi częścią rady miejskiej, przedstawicielem Obornik w Stowarzyszeniu Lokalnej Grupy Rybackiej „7 Ryb” został radny Paweł Dreger. Zastąpił on zasiadającego w zarządzie tego Stowarzyszenia Henryka Łukaszewskiego. Niestety, zmianie tej towarzyszył niemiły skandalik z przykrymi skutkami dla całych Obornik. 

Gdy radny Dreger przybył na swe pierwsze spotkanie miał, według reprezentanta jednego z miast, źle się zachować. – Jego dziwne pretensje i jego postawa oburzyła resztę zebranych, Nie mogliśmy takiej osobie powierzyć stanowisko w zarządzie – usłyszała wyjaśnienie nasza redakcja. W tej sytuacji Paweł Dreger jest jedynie zwykłym członkiem Stowarzyszenia, a Oborniki straciły miejsce w zarządzie, piastowane od dnia powstania SLGR „7 Ryb”. 

Jest to o tyle przykra informacja, że niebawem zarząd będzie dzielił pozyskaną już kwotę 2 148 625 zł. pomiędzy gminy Wągrowiec, Skoki, Rogoźno, Szamocin, Margonin, Wyrzysk oraz Oborniki. Niestety, te ostatnie nie mają już swego przedstawiciela w zarządzie i wiele do gadania. Przykład radnego Dregera świadczy o tym, że zanim się gdzieś wydeleguje przedstawiciela gminy, trzeba wpierw bacznie przeanalizować jego przydatność. 

Podobne artykuły