Turniej dla najmłodszych piłkarzy

OBORNIKI. W minioną niedzielę hala OCS przy zespole szkół na ul. Obrzyckiej pękała w szwach. Ponad setka rodziców przyjechała, aby podziwiać i wspierać swoje dzieci w turnieju o puchar dyrektora OCS. Spotkało się dziesięć zespołów z Poznania, Obornik, Tarnowa Podgórnego, Objezierza i Kostrzynia. Turniej podzielony został na dwie kategorię wiekowe: młodych zawodników z rocznika 2002 i jeszcze młodszych, z rocznika 2003.

Każdy z meczy trwał 12 minut i chociaż taki czas wydaje się krótki, na boisku i trybunach dało się zauważyć wszytko co charakteryzuję dobrą rozgrywkę: emocje, ambicję i wytrwałość. Turniej trwał ponad 5 godzin i przez ten czas rodzice nie przestawali wiwatować i wykrzykiwać imion swoich dzieci, żeby w ten sposób dać im odczuć, że są z swoimi pociechami duchem.

Na turniej przyjechały dwie gwiazdy piłki nożnej: Arkadiusz Bąk, były piłkarz reprezentacji Polski i Piotr Mowlik zdobywca srebrnego medalu na olimpiadzie w  Montrealu. Wśród sportowców dało się słyszeć słowa zachwytu dotyczące gry młodych piłkarzy. Komentowali: wśród nich mogą się narodzić nowe gwiazdy piłki nożnej. A wśród nagrodzonych najlepszych zawodników znaleźli się Denis Andrzejewski, Hubert Kabaciński, Aleksy Moliński, Adam Zalwolski, Norbert Kaczmarek.

Pierwsze miejsce w kategorii 8-latków zajęła Akademia Orlik Oborniki,  za nimi znaleźli się Akademia Orlik Kostrzyn i MTS Tarnowiak. Wśród 9-latków najlepszym zespołem została Akademia Orlik Poznań, na dalszych miejscach byli zawodnicy z Kostrzynia i Tarnowa Podgórnego. Młodzi zawodnicy z powiatu obornickiego zajęli dopiero 4 i 5 miejsca. Jednak o wygranej nie mówiło miejsce w rankingu, ale szeroki uśmiech na twarzy dziecka, bo przecież cały turniej został zorganizowany właśnie dla nich.

Wszyscy zawodnicy wraz z trenerami dostali medale i prezenty w postaci bidonów, skarpet sportowych. Medale oraz puchary wręczane były przez gwiazdy sportu oraz dyrektora OCS Tomasza Konitza. Współorganizatorem tej wspaniałej, aktywnej zabawy był Rafał Jeralczyk, trener młodych obornickich piłkarzy.