Sala przy zawodówce otwarta

OBORNIKI. W miniony piątek została oddana wreszcie do użytku sala sportowa wraz z zapleczem socjalnym przy Zespole Szkół im. gen. T. Kutrzeby, tradycyjnie zwanym zawodówką. Owo „wreszcie” nie dotyczy bynajmniej tempa jej budowy, bo było rekordowe, lecz 40 lat oczekiwania na jej powstanie. 

Uroczystość otwarcia i oddania jej do użytku młodzieży odbyła się w piątkowe popołudnie. Choć budynek sali z zewnątrz robi wrażenie stosunkowo małego i ciemnego, to w środku obiekt okazuje się być zdecydowanie widny i przestronny. Salę podzielono dwoma elektrycznie unoszonymi kurtynami, które umożliwiają podział jej na trzy segmenty. 

Po podniesieniu kurtyn i jednoczesnym opuszczeniu koszy do gry powstają całkiem wymiarowe boiska do piłki ręcznej, nożnej halowej, koszykówki i siatkówki. Doskonała podłoga jest elastyczna i ma dobrą przyczepność. Nadmuchowe ogrzewanie sprawia, że obiekt można szybko i niedrogo ogrzać. Przy budowie obiektu zachowano najwyższe standardy bezpieczeństwa a całość ma bardzo przyjazny wygląd. Udało się także wygospodarować miejsce na szatnię i niewielkie zaplecze higieniczne oraz pokój dla nauczycieli. Wartość inwestycji to zaledwie 2,6 mln zł, co przy cenach tego typu obiektów oznacza – tanio. Trudno więc się dziwić słowom obawy gościa uroczystości Tomasza Szramy, iż zastanawiał się, co można wybudować za tak małe pieniądze. 

Wykonawca inwestycji Roman Nadstaga zmieścił się w kosztorysie i to jest najważniejsze. Zdał egzamin też szef budowy Wojciech Muczke, który mimo wielu napotkanych po drodze trudności doskonale sobie radził, nie tracąc przy tym dobrego tempa i oddając salę na czas. Pan Wojciech jest doskonałym budowlańcem i swe umiejętności sprawdzał na niezliczonych obiektach, dlatego nie ma sensu martwić się o trwałość sali. Każdy jej szczegół wykonano wręcz perfekcyjnie. 

O tym wszystkim i o tych wszystkich, którzy poczynili się do jej powstania mówił dyrektor Waldemar Molski. Podziękował inicjatorom, kontynuatorom i realizatorom obiektu. Również starosta Adam Olejnik, a po nim burmistrz Tomasz Szrama przekazali gratulacje i najlepsze życzenia wszystkim jej twórcom, podkreślając zaangażowanie oraz determinację. Na uroczystość zaproszono byłych dyrektorów i samorządowców. Przybyli z życzeniami i upominkami wszyscy dyrektorzy szkół powiatowych. Ksiądz kanonik Józef Kamzol poświęcił salę a starosta  Olejnik wraz ze swym poprzednikiem Gustawem Wańkowiczem i wykonawcą inwestycji Romanem Nadstaga, przecięli symboliczną wstęgę. Potem starosta celnym strzałem na bramkę formalnie rozpoczął uprawianie sportu w pachnącej jeszcze nowością sali sportowej. 

Gdy wszelkim formalnościom stało się zadość, wybiegły fantastyczne dziewczyny w barwnych i fantazyjnych strojach z pokazem żywiołowego tańca z elementami akrobacji. Przy dobrze dobranej muzyce całość przygotowana przez Alicję Rezlewicz-Frąckowiak i Młosławę Janecką, wypadła znakomicie i zrobiła wrażenie na gościach. 

Tych ostatnich dyrektor Molski zaprosił na lampkę szampana i zasponsorowany przez dwie restauracje poczęstunek, który stał się okazją do rozmów o sali, jej historii i przyszłych potrzebach. Był też okazją do spotkania tych, co wątpili z tymi, którzy wierzyli do końca w to, co dokonało się w miniony piątek.

Podobne artykuły