Finał wojewódzki w Obornikach

OBORNIKI. Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się finał wojewódzkiego konkursu matematyczno – przyrodniczego, którego organizatorem jest kuratorium oświaty w Poznaniu. W tym roku szczególnie trudne, logistycznie zadanie spadło na dyrektor J.Bartol-Janasek, gdyż z całej Wielkopolski  w sobotni poranek zjechało 208 finalistów w tym sześcioro z  Ziemi Obornickiej. Byli to  Maja Kaszuba z SP Objezierze, Albert Grzebyta z SP 2 Oborniki, Bartosz Jaworski z SP 4 Oborniki, Oskar Jerzyk z SP Połajewo, Igor Paziewski z SP 2 Oborniki i Wojciech Kukliński z SP 2 Oborniki. 

Uczestnikom konkursu towarzyszyli nie tylko nauczyciel z kierowcą, ale i często przynajmniej jeden rodzić. Przygotowanie choćby herbaty dla 500 osób dorosłych i 200 dzieci było nie lada  wyzwaniem. Już od piątkowego popołudnia można było zaobserwować wzmożone przygotowania. Pierwsi uczestnicy z Turku przyjechali przed godziną 9 rano. Dla zmarzniętych gości od razu pani Małgosia i Magda naszykowały ciepłej herbaty. Od tej godziny lawinowo do szkoły przybywali uczestnicy konkursu. O godzinie 10.30  dyrektor powitała gości i przedstawiła komisję konkursową. Konkurs przebiegał bez zakłóceń i w pełnej ciszy. Czas pisania testu opiekunowie spędzili w szkoły na rozmowach i konsumpcji.  Po półtorej godziny zmagań  z zadaniami z matematyki i przyrody uczniowie opuścili hol Gimnazjum nr 1. Wyłoniono 52 laureatów, którzy zgodnie z przepisami są zwolnieni z pisania „sprawdzianu” po klasie szóstej. Jak nas poinformowano trudne były szczególnie zadania zamknięte z przyrody. 

Laureatami zostali dwaj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach – Albert Grzebyta i  Igor Paziewski, którym serdecznie gratulujemy. Niektórym oborniczanom zabrakło tylko jednego punktu do tytułu laureata. Na zakończenie należy dodać iż w Zespole Szkół jak w przysłowiowej Kanie Galilejskiej mimo hektolitrów wypitej kawy, herbaty i kilogramów zjedzonych ciasteczek poczęstunku nie zabrakło dla nikogo, a wszyscy chwalili gościnność i dobrą organizację konkursu w Obornikach.

Podobne artykuły