Szrama wskazuje na Janusa, a my pytamy

OBORNIKI, ROGOŹNO. Po naszym artykule na temat niegospodarności nowych władz Obornik spowodowanej realizacją budowy „deszczówki” siłami gminy i rezygnacji z odzyskania 23% podatku VAT, burmistrz Szrama oświadczył, że Rogoźno też buduje deszczówkę w ramach gminy, więc Janus nie jest bardziej gospodarny od niego, a pominiecie tego w artykule jest z naszej strony brakiem rzetelności.  

Kornie przyjęliśmy tę uwagę tłumacząc, że artykuł był o Obornikach nie o Rogoźnie i zapewniając Tomasza Szramę, iż burmistrzowi Janusowi nie popuścimy. 

Udaliśmy się też zaraz do Rogoźna z pytaniem, dlaczego jest tak jak to doniósł nam burmistrz Szrama. – Ja „deszczówki” prawie wcale nie buduję – wyjaśnił nam Janus i dodał: pytając o nią trzeba mieć świadomość, że będzie jej w całym mieście niecałe 200 metrów. Powołanie spółki gminnej dla tych 200 metrów mija się z celem. 

Zapytany o to, dlaczego gmina, a nie Aquabellis buduje kanalizację ściekową, wyjaśnił, że wspomnianej spółki nie można porównać z obornicką. Jest zbyt mała na tak znaczną inwestycję. Gdyby gmina przekazała jej nagle kilkudziesięciomilionowy majątek, aktywa Aquabellisu bardzo by wzrosły wymuszając astronomiczny podatek od amortyzacji a to z kolei podniosłoby cenę ścieków, do co najmniej 15 złotych za metr. Bogusław Janus ma swój sposób na odzyskanie VAT-u i chce go wprowadzić w życie po zakończeniu inwestycji.

Podobne artykuły