Połajewianin uciekał przed obornicką policją w Bąblinie

BĄBLIN. We wtorek o godzinie 18.20 dyżurny komendy policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który jeździł po drogach w Bąblinie. Zgłaszający zachował się bardzo przytomnie i odpowiedzialnie, gdyż widząc pijanego kierowcę zatarasował mu dalszy przejazd swoim samochodem i czekał na przyjazd policji. 

Kiedy nadjechał radiowóz i zgłaszający odstawił swój samochód, nietrzeźwy wykorzystał ten właśnie moment i samochodem marki Seat Ibiza podjął próbę ucieczki. Na efekt pościgu nie trzeba było długo czekać. 

Kierowca Ibizy z powodu nadmiernej prędkości uderzył w słup energetyczny. 27-latek prowadzący samochód, mieszkaniec gminy Połajewo, został przewieziony do szpitala. Jego samochód odholowano, i wezwano na miejsce pogotowie energetyczne. 

Jak się okazało kierowca miał niespełna dwa promile alkoholu w organizmie, i  nie był to jego pierwszy przypadek „jazdy na podwójnym gazie”, gdyż kierował pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. 

Podobne artykuły