Nowy wóz w parze z nowym zarządem

POŁAJEWO. W minionym tygodniu mieszkańcy Połajewa powitali nowy wóz bojowy. Nowoczesny i nowiuteńki MAN z licznymi przygodami przebył trasę z Kielc do Połajewa, aby służyć jednostce OSP z tej miejscowości. 

Przygody dotyczyły dwóch awarii – jednej, która przydarzyła się na autostradzie do Łodzi, drugiej tuż za Poznaniem. Samochód dwa razy odwiedził po drodze serwisy producenckie. Za pierwszym razem usterka naprawiła się sama, za drugim okazało się, że na szczęście nie jest to żadna wada ukryta samochodu, a zwyczajne obluzowanie się kabelka w obszernej elektronice pojazdu. 

Długo oczekiwany wóz bojowy wjechał z towarzyszeniem leciwego Stara 244, który od 1987 roku służył OSP Połajewo. Teraz jednostka będzie miała dwa samochody. Na nowy wóz czekała już dotychczasowa remiza z poszerzonym wejściem. Przygotowanie jej na odbiór nowego samochodu było koniecznym przedsięwzięciem. 

Z podstawowych danych technicznych cacuszka, jakim teraz dysponuje OSP Połajewo, warto wymienić: podwozie MZN TGM 15.290, moc maksymalną 290 KM, kabinę 6 miejscami siedzącymi, rodzaj napędu 4 x 2 zabudowę pożarniczą, oraz doskonałe wyposażenie w dwuzakresową autopompę, dozownik automatyczny i linię szybkiego natarcia. Przyjazd nowego wozu  OSP Połajewo powitała już z nowym zarządem. W niedzielę 6 lutego odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym wybrano nowych członków zarządu. Na stanowisku prezesa zasiadł ponownie Krzysztof Dylawerski, zmiana nastąpiła na stanowisku naczelnika. W miejsce długoletniego naczelnika Andrzeja Surmeli, wybrano Macieja Klimasa. Zastępcą naczelnika oraz gospodarzem mianowano Mariusza Zdona. Sekretarzem został Michał Kalkowski, skarbnikiem Krzysztof Bukowski, a kronikarzem Mirosław Nowak. 

Podobne artykuły