Udany koncert karnawałowy

OBORNIKI. Budynek Obornickiego Ośrodka Kultury w minioną sobotę pękał w szwach. Brakło miejsc parkingowych, a w środku wszystkie miejsca siedzące były zajęte. Wiele osób stało. Wszyscy chcieli przeżyć wspaniały wieczór na koncercie karnawałowym wraz Obornicką Orkiestra Dętą pod dyrekcją Krzysztofa Warguły. Imprezę między innymi prowadziła jego urocza córka, która przedstawiała atrakcje wieczoru, a było ich wiele. Zaczynając od Ave Maria wykonego przez Roberta Płócienniczaka i Tomasza Wyrzykowskiego, przez dzieci z przedszkola nr 2 w utworze Poszło dziewczę po ziele, tambumajorki tańczące do muzyki hotline, uczniów szkoły w Rożnowie występujących na instrumentach perkusyjnych z orkiestrą, aż po Maniewiaków. 

Wiele rodzin zebrało się, aby podziwiać swoje pociechy. Okrzykom i wyrazom podziwu nie było końca. Z widowni często dało się słyszeć: to moje dziecko lub zauważyć  łzy dumnej matki. Organizatorzy chcieli zaprezentować muzykę wielu klasycznych kompozytorów – Bacha, Mozarta czy Vivaldiego. Chór Cantinela zaśpiewał m.in. utwór z opery Nabucco, ale wykonawcy jednak nie zostali przy klasycznych utworach na długo, czego dowodem był Krzysztof Warguła, grający motyw przewodni z filmu Ojciec Chrzestny. 

Podczas koncertu zbierano pieniądze na chorych na mukowiscydozę Dawida i Ewelinę. Prowadząca spotkanie przy prezentacji „Skarbonki Życia” powiedziała: wiemy, że jest to koncert karnawałowy, więc jego charakter powinien być radosny, ale to cudowne móc spędzić przyjemnie wieczór, jednocześnie pomagając potrzebującym. Sądząc po dużej ilości uśmiechniętych twarzy, zarówno na widowni jak i na scenie, nie można się nie zgodzić, że był to bardzo udany sobotni wieczór w Obornikach.

Podobne artykuły