Oborniczanki pokonały gdańszczanki

OBORNIKI. Dziewczęta z pierwszoligowej drużyny SKF Sparta pokazały sportową klasę, w minioną sobotę pokonując AZS AWFiS Gdańsk 35:32. W pierwszej połowie oborniczanki utrzymywały przeciwniczki w obronie i tylko za sprawą niewiarygodnego zbiegu okoliczności zakończyła się ona remisem 18:18. W drugiej połowie dziewczęta nie dały żadnych szans gdańszczankom, miażdżąc je szybkimi i skorodowanymi atakami, z którymi zawodniczki z Pomorza nie mogły sobie poradzić. Częste kontrataki gości spełzły na niczym. Po każdej próbie wrzucenia piłki do obornickiej bramki, spartanki natychmiast przechodziły do kontrofensywy, zdobywając jednego gola za drugim. Kondycyjnie znacznie przeważały nad przeciwniczkami, wytrzymując ostre tempo końca meczu. Najwięcej bramek zdobyła Justyna Cieśla, bo aż 10. Kibice nie zawiedli, zajmując większość miejsc na trybunach. Entuzjastycznie bili w bęben i gwizdali w trąbki „kibica”, gdy oborniczanki zbliżały się do bramki przeciwniczek.

Po zakończeniu meczu w specjalnej wypowiedzi dla nas trener Tomasz Konitz skomentował spotkanie tymi słowami: dzisiejszy mecz był bardzo wyrównany. Zespół AZS Gdańsk walczył o cenne dwa punkty, które gwarantowałyby mu udział w play-off. Dla nas równie ważny mecz, nie chcieliśmy zgubić kontaktu z czołówką tabeli. Cieszę się, że dziewczyny postawiły mocne warunki i dotrzymaliśmy słowa, że będziemy bić się o ekstraklasę. Jesteśmy na mocnym trzecim miejscu. To zwycięstwo pokazało, że jesteśmy dobrze przygotowani, żeby walczyć w następnej fazie.

Sparta: Ewa Wozińska, Joanna Olenderek, Dominika Walkowiak 3, Urszula Filoda 6, Sandra Niedzielska, Magdalena Borkowska 3,  Justyna Cieśla 10, Joanna Gładecka 3,  Adrianna Celka 9, Edyta Kowalewska 1, Magda Białyńska, Dominika Rakoczy.