Marzenie Dawida

OBJEZIERZE, KOWANÓWKO.  -Warto mieć marzenia, bo one się spełniają – mówi Dawid Dopieralski, uczeń Gimnazjum w Kowanówku. W grudniu, podczas szkolnej wigilii, został zorganizowany kiermasz prac chłopca. Dawid jest nieuleczalnie chory na dystrofię – zanik mięśni.  Pomimo przeciwności losu tworzy oryginalne prace plastyczne, choć każda kreska na papierze to dla niego ogromny wysiłek. Mimo to opłaciło się. Prace zbierane przez trzy lata zostały nabyte przez przyjaciół szkoły, a za uzyskane środki został zakupiony nowy telewizor, który od dawna był marzeniem Dawida. 

Telewizor jest oknem na świat przywiązanego do fotela Dawida. Młodzieniec lubi oglądać filmy przyrodnicze, bo bardzo kocha zwierzęta. Warto tu dodać, że sam posiada hodowlę gołębi, dwa koty i dwa psy oraz żółwia i ryby w akwarium. To z nimi spędza każdy dzień i one są jego przyjaciółmi.   

Rok temu motocykliści z sekcji „Jastrzębie Dróg” pomogli Dawidowi zdobyć specjalny wózek. Teraz życzliwi ludzie sprezentowali mu telewizor. Marzenia z pewnością mieć warto, lecz one same się nie spełniają. Potrzebna jest także życzliwość, a tej Dawidowi na szczęście nie brakuje.

Podobne artykuły