Komunikacja tylko dla szkół

GMINA OBORNIKI. Wszystko wskazuje na to, że na obiecaną przez wiceburmistrza Woszczyka na luty komunikację miejską trzeba będzie jeszcze poczekać i nawet nie wiadomo jak długo. Trwają za to prace nad zmiana przewoźnika obsługującego linie szkolne.

Dotychczasowego przewoźnika, KSK, ma zastąpić ZPK Suchy Las. W piątek, 4 lutego przedstawiciele tej spółki wykonali pomiary trzech tras dowozów szkolnych. Ich autobusy maja obsługiwać linię Oborniki – Ocieszyn – Maniewo – Gołębowo – Gołaszyn – Oborniki.

Zmiana przewoźnika jest koniczna, bowiem kolejny nieudany przetarg nie wyłonił żadnego innego przewoźnika. Sucholeska spółka może wozić dzieci, ale za znacznie wieksze pieniądze, niż inno przewoźnicy. W tej sytuacji rada miejska będzie musiała uchwalić nowe zasady przewozu dzieci oraz dodatkowe środki dla oświaty, a nadto ustalić wysokość dopłat do jednego osobo, a może raczej dziecio-kilometra. 

Jeżeli to zrobi i znajdą się w budżecie na to środki, to autobus sucholeskiej spółki wyjeżdżać będzie z Obornik z przystanku przy byłym przedszkolu nr 2, następnie pojedzie przez Bogdanowo, Ocieszyn,  Wargowo, Świerkówki, Maniewo, Gołębowo, Gołaszyn i wróci do Obornik. 

Tu warto pamiętać, że zbliżająca się przebudowa drogi powiatowej Gołaszyn – Świerkówki zakłóci i zmieni na kilka miesięcy tę trasę. Drugi kurs rozpocznie się także we Obornikach, następnie autobus pojedzie do Ocieszyna i wróci do Obornik. Trzeci kurs będzie taki sam jak pierwszy z tym, że autobus podjedzie także do Szkoły Podstawowej nr 3 i 4.

Podobne artykuły