Obornicki toast PSL

OBORNIKI. Członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego spotkali się, jak co roku w gościnnych progach restauracji Millenium, aby podsumować wydarzenia roku minionego i wznieść wspólny toast za obecny. 

Wśród bardzo wielu gości była marszałek sejmu Ewa Kierzkowska, europoseł Andrzej Grzyb, posłowie Stanisław Kalemba, Józef Racki, oraz Piotr Walkowski – poseł i prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, wicemarszałkowie województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski i Wojciech Jankowiak, wiceprzewodniczący sejmiku Jerzy Kado, a także Leszek Łochowicz, kandydat PSL w wyborach uzupełniających do senatu, sekretarz stanu w kancelarii pPremiera Eugeniusz Grzeszczak i inni. Lista tych innych i nie mniej znakomitych była bardzo długa, a witał ich wszystkich prezes Krzysztof Paszyk w asyście prezesów gminnych kół PSL Bogusława Janusa, Grzegorza Tetzlaffa oraz Andrzeja Ilskiego.  

Po powitaniu pan Krzysztof podzielił się refleksją związaną z tragedią smoleńską, w której życie straciło także trzech posłów PSL i plagami roku ubiegłego oraz uwagą o pozytywnej stronie życia, łączeniu się ludzi w obliczu nieszczęść. Wspomniał o minionych wyborach prezydenckich i samorządowych dziękując wszystkim, którzy się angażowali i gratulując tym, którzy wygrali. – Był to rok, w którym Polskie Stronnictwo Ludowe w powiecie z zaangażowaniem przystąpiło do kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi, a przedstawiciele PSL z sukcesem poddali się weryfikacji wyborców.  W wyniku wyborów PSL reprezentowany jest we wszystkich samorządach gminnych na czele z burmistrzem Rogoźna. W radzie powiatu PSL uzyskało drugi wynik po Platformie Obywatelskiej. To zdaniem Paszyka zobowiązuje do wytężonej pracy na rzecz mieszkańców naszych gmin i powiatu.

Przy tej okazji toastu wszyscy kandydaci  w minionych wyborach otrzymali z rąk marszałek Ewy Kierzkowskiej specjalne adresy i gratulacje, do których przyłączyli się także posłowie. Z prawdziwą owacją spotkała się Anna Rydzewska, a powodem były minione dwie kadencje, podczas których była burmistrz wyprowadziła gminę z głębokiej zapaści finansowej i ją ucywilizowała. – Mogliśmy się powoływać na pani osiągnięcia, dając Oborniki jako przykład dla innych – powiedział Andrzej Grzyb. 

Stanisław Kalemba wzniósł toast a po części oficjalnej nastąpił poczęstunek przygotowany przez restaurację.

Podobne artykuły