Koncerty Con Brio i nie tylko

ŻYDOWO, SWARZĘDZ, OBORNIKI. Obornicki chór Con Brio odnotował ostatnio w swej kronice wyjątkowo pokaźną serię koncertów. Rzadko zdarza się bowiem, aby chór koncertował dzień po dniu. Koncertowanie rozpoczęło się w sobotę 29 stycznia. Con Brio na zaproszenie proboszcza z podpoznańskiego Żydowa, ks. Tomasza Kokornaczyka wziął udział w koncercie kolęd, który, odbył się w tamtejszym kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja. Licznie przybyli słuchacze ze szczególnym entuzjazmem przyjęli utwory anglojęzyczne, takie jak gospelowa „Go, Tell It on the Mountains” oraz  XVIII-wieczną kolędę „Joy To The World”. Trzeba tu dodać, że obornickiemu chórowi dzielnie towarzyszył chór  Vici Cantantes z parafii w Popówku.

Dzień później chórzyści udali się na koncert do najstarszego swarzędzkiego kościoła, pod wezwaniem św. Marcina, gdzie odśpiewali kolędy. Chór Con Brio wykonał wiązankę kolęd polskich i europejskich. Długie owacje na stojąco nagrodziły chórzystom trudy i kunszt. W koncercie udział wzięły także chóry Vici Cantantes i Schola z Popówka, Chór Męski „Akord” ze Swarzędza oraz lokalny chór parafialny Cecylia.

Kolędy zabrzmiały też w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Obornikach. Jak co roku, odbył się koncert kolędowy Zaśpiewam Jezuskowi. 

Jego organizatorem był dyrygowany przez Mariannę Nowak chór Con Brio wraz z proboszczem Zbigniewem Urnym. W koncercie prócz Con Brio brały też udział chór Cantilena pod dyrekcją Tomasza Wyrzykowskiego, chór Pro Musica pod dyrekcją maestra Józefa Czypka, chór Vici Cantantes także pod batutą Marcjanny Nowak, a przygrywała oczywiście Obornicka Orkiestra Dęta pod dyrekcją Krzysztofa Warguły. 

Koncert zakończył się wspólnym śpiewem chórów i licznie przybyłej widowni z akompaniamentem orkiestry. Przez półtorej godziny widownia słuchała najpiękniejszych kolęd w doskonałym wykonaniu a towarzyszący koncertowi nastrój mogli poznać jedynie ci, którzy tam byli. 

Podobne artykuły