Dziadkom – wnuczęta w Połajewie

POŁAJEWO. Dzieci z publicznego przedszkola Baśniowa Kraina spotkały się ze swoimi ukochanymi dziadkami i kochającymi babciami na corocznych obchodach ich święta. 

To niezwykle miłe spotkanie odbyło się 25 stycznia, zerówka świętowała Dzień Babci i Dziadka dokładnie dzień później. Na uroczystość przedszkolną przybyło kilkudziesięcioro seniorów, by dzielić wraz ze swoimi wnukami te niezwykle miłe i ważne chwile. Na początku zaprezentowała się grupa starszaków. Dzieci zagrały niezwykle sugestywnie i z właściwą sobie spontanicznością znaną bajkę o Czerwonym Kapturku. 

Zadziwiało opanowanie przez bądź co bądź pięciolatki dużych partii tekstu, role narratorów wybroniły się więc same. Kreacje pozostałych bohaterów również wypadły mistrzowsko i dzieci zebrały zasłużone gromkie brawa. Przyszedł czas na popisy maluchów. Grupa krasnoludków w skrzacich strojach zaprezentowała program artystyczny złożony z okolicznościowych wierszyków i piosenek. 

Kolejne występy maluszków wzbudzały uśmiech na twarzach babć i dziadków, a zaangażowania i uroku małym artystom mogły pozazdrościć największe sceniczne sławy. Zaraz po popisowym wykonaniu nieformalnego hymnu grupy, czyli piosenki My jesteśmy krasnoludki, przyszedł czas na dalszy ciąg występów starszaków. Obok zabawnych wierszy i piosenek znalazł się i wspólny, niezwykle widowiskowy taniec. Na zakończenie oficjalnej części spotkania głos zabrała dyrektor przedszkola Ewa Pawlęty. W ciepłych słowach zwróciła się do zebranych babć i dziadków, życząc im zdrowia i miłości wnucząt. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego sto lat i pamiątkowych prezentów wykonanych z pomocą wychowawczyń. 

Pomysłowość tych ostatnich była godna podziwu, gdyż wielu dziadków z niedowierzaniem oglądało laurki, na których dzięki technice komputerowej przeszli metamorfozę i zmienili się w gwiazdy show biznesu. Przedszkolny Dzień Babci i dziadka w Połajewie zakończyła wspólna kawa i degustacja domowych wypieków, a wnuczęta nie odstępowały na krok zapatrzonych w nie bez reszty dziadków.

Podobne artykuły