Zamknięta Piłsudskiego: przez centrum Obornik objazdem

OBORNIKI. Od ubiegłego tygodnia aż do 31 lipca będzie formalnie zamknięta dla ruchu pojazdów ulica Piłsudskiego na odcinku od Rynku do budynku poczty. 

Prace będą tam prowadzone głównie po stronie kościoła, jednak nie da się uniknąć zamykania całych odcinków drogi. W tej sytuacji będzie ona nieprzejezdna dla pojazdów. 

Urzędnicy gminni opracowali objazdy, choć zdaniem kierowców, niezbyt fortunnie.  

Po skręcie z Rynku w Piłsudskiego trzeba po 100 metrach skręcić w Ogrodową i dalej w Kowalską i 3 Maja, a następnie w Lipową i przez Mickiewicza wrócić na Piłsudskiego. Najciaśniejszy odcinek jest na 3 Maja, gdyż po obu stronach ulicy parkują tam samochody pozostawiając niewiele miejsca sunącemu środkiem sznurowi pojazdów. Warto namówić parkujących do łamania zewnętrznych lusterek, bo niejedno z nich będzie bardzo narażone na urwanie. 

Pierwszego i drugiego dnia po zmianie ruchu obserwowaliśmy liczne przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. Wielu kierowców, mimo dobrego i czytelnego oznakowania objazdu, jechało Kowalską „pod prąd” inni wymuszali pierwszeństwo przy wjeździe z 3 Maja na Lipową. Są też kierowcy wahający się na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej z Wjazdową, tam warto ustanowić czytelne pierwszeństwo.

Objazd jest trudny, choć konieczny. Należy mieć tylko nadzieję, że termin zakończenia prac na Piłsudskiego zostanie zachowany.

Podobne artykuły