Uwięziona w samochodzie 22-letnia mieszkanka Studzieńca

STUDZIENIEC. W miniony czwartek nad ranem na drodze z Rogoźna do Murowanej Gośliny w Studzieńcu zderzyły się czołowo Fiat Seicento i Citroen Berlingo. Na skutek uderzenia oba samochody przemieściły się na pobocze.

22-letnia mieszkanka Studzieńca Sylwia T. została uwieziona w samochodzie. Najważniejszy w takiej sytuacji jest czas. Paliwo zaczęło wyciekać z pojazdu na jezdnię, kobieta była w szoku – świadkowie wydarzenia twierdzą, że traciła co chwilę przytomność. Wystarczyła jedna iskra, aby doszło do tragedii.

Ze względu na śliską nawierzchnię dróg służby porządkowe  nie mogły dostać się na miejsce w standardowym czasie. Na szczęście dotarły tylko z niewielkim opóźnieniem, a dzięki przemyślanej akcji strażaków, przy pomocy sprzętu hydraulicznego, kobieta została uwolniona. 

Ranne zostały dwie osoby, które przewieziono do szpitala w Obornikach. W działaniach łącznie brały udział trzy samochody straży Pożarnej, dwie karetki pogotowia, jeden patrol policji oraz jeden patrol straży miejskiej z Rogoźna. 

Na czas akcji szosa została zamknięta. Policja jest w trakcie ustalania przyczyn wypadku i jego sprawcy. Fiat Seicento prawdopodobnie trafi do kasacji.

Podobne artykuły