Udany początek roku tenisistek

OBORNIKI. Dobrze rozpoczęli nowy rok tenisiści, a ściślej mówiąc tenisistki stołowe Uczniowskiego Klubu z Obornik. 15 stycznia w sali w Objezierzu dziewczyny, występujące w rozgrywkach II ligi, pokonały zespół LUKS Chełmno 8:2. W zespole wystąpiły: Agnieszka Koch 2,5, Aleksandra Surma, Agnieszka Lipska, Małgorzata Gliniany, Monika Iracka Monika i Anna Grotowska.

Dzień później odbył się wojewódzki turniej kadetów. Zwyciężczynią wśród kadetek została Agnieszka Lipska z UKS TS Oborniki, która w finale nieznacznie pokonała Adriannę Jenek z Ostroroga. Trzecia w turnieju została Małgorzata Gliniany, która doznała tylko jednej porażki –  ze zwyciężczynią i koleżanką klubową Agnieszką Lipską. Monika Iracka zajęła VII miejsce.  Wśród chłopców zwyciężył Jakub Cembrowicz z Ostroroga, drugi był Filip Konicki ze Stelli Gniezno. Niestety, coraz słabsze miejsca zajmuje najlepszy kadet z Obornik, Michał Grotowski, który był ostatecznie VIII. W latach poprzednich Michał wygrywał podobne zawody czekamy więc na lepsze miejsca. Maciej Strugała z Obornik był na miejscu XIII-XVI. 

W sobotę 29 stycznia rozegrano następny mecz II ligi kobiet, tym razem w Inowrocławiu. Po zaciętym pojedynku zwyciężyły dziewczęta z Obornik 7:3. Po tym zwycięstwie oborniczanki zajmują piąte miejsce w tabeli i praktycznie zapewnił sobie ligowy byt. Siłą zespoły z Obornik jest bardzo wyrównany poziom  zawodniczek. W Inowrocławiu grały Gliniany, Lipska, Koch,  Iracka – po 1,5 pkt i Surma – 1 pkt.

Podobne artykuły