Turniej w Ryczywole

RYCZYWÓŁ. W minioną sobotę odbył się halowy turniej piłki nożnej, zorganizowany przez klub sportowy Golnica. W zawodach brały udział dwie drużyny gospodarzy i zaproszone zespoły: Wełna Rogoźno I. Wełna Rogoźno II, Polonia Chodzież oraz Wenus Jędrzejewo. Po losowaniu w grupie A zmierzyli się: Golnica I, Polonia, Wełna II a w grupie B w szranki stanęły Wełna I, Golnica II i Wenus. W półfinale Polonia Chodzież wygrała z Wenus 3:1 a Golnica I pokonała Wełnę I 2:1. Mistrzem turnieju została Polonia Chodzież, która w finale zmiażdżyła Wełnę 9:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna Wenus.

Najlepszym bramkarzem został wybrany Tobiasz Szewczak, strzelcem Paweł Tupaj, a  zawodnikiem Jakub Pawłowski. Organizatorzy turnieju – Mariusz Nowacki, Dawid Gruchot, Renata Gembiak-Binkiweicz, Maciej Gracz, Robert Zimny, Marcin Sell i Artur Jarmuz – byli zadowoleni ze swojej inicjatywy. Chociaż frekwencja nie była powalająca, jest to bardzo dobry początek odradzania się piłki w Ryczywole.