Pierwszoligowe derby Wielkopolski dla oborniczanek – będą grać o ekstraklasę

OBORNIKI. Przekonywującym wynikiem na korzyść Sparty zakończyły się pierwszoligowe derby Wielkopolski w piłce ręcznej kobiet. Sparta Oborniki pokonała AZS Poznań  36:27 (13:10).

Oborniczanki rozwiały jakiekolwiek złudzenia poznańskich akademiczek, które tylko do przerwy toczyły wyrównaną grę. Wyraźna przewaga miejscowych uwidoczniła się w pierwszym kwadransie drugiej połowy.

Tym razem  najwięcej trafień zaliczyła Adrianna Celka, która oprócz najbardziej bramkostrzelnej w tym sezonie Justyny Cieśli oraz  Joanny Gładeckiej, Urszuli Filody i Dominiki Walkowiak, znajduje się na liście czołówki najlepszych strzelczyń. Na podkreślenie zasługuje też doskonała gra bramkarki Sparty Ewy Wozińskiej, która wielokrotnie obroniła rzuty poznanianek.

To zwycięstwo zapewniło zawodniczkom prowadzonym przez trenera Tomasza Konitza trzecie miejsce fazy zasadniczej pierwszej ligi oraz udział w grze o ekstraklasę.

Za dwa tygodnie oborniccy kibice będą mieli okazję zobaczyć spartanki w przedostatnim meczu rundy głównej z AZS-em Gdańsk.

Sparta: Ewa Wozińska, Joanna Olenderek, Dominika Walkowiak 4, Urszula Filoda 5, Sandra Niedzielska, Magdalena Borkowska 4,  Justyna Cieśla 7, Joanna Gładecka 5,  Adrianna Celka 10, Edyta Kowalewska 1, Magda Białyńska, Dominika Rakoczy, Karolina Szczęsna, Natalia Kosmowska.