Na początek 28 mieszkań socjalnych

OBORNIKI. Burmistrz Szrama ma zamiar wybudować w nieokreślonej przyszłości blok z 28 mieszkaniami socjalnymi. Na jego lokalizację wybrano działkę gminną przy ulicy Łukowskiej. 

Jeżeli tam właśnie stanie blok, będzie graniczył z dawnym wysypiskiem śmieci, wielką ocynkownią pracująca cała dobę i głośnym torem crossowym.  Sąsiedztwo to więc dość podłe, lecz biedni nie wybierają. Najważniejsze dla nich, aby jakiś kąt dostać, a trafiać tam będą w pierwszej kolejności osoby bezdomne, rugowane z zasobów spółdzielni za zaległości czynszowe i mieszkające w nieludzkich warunkach. 

Radna Anna Dziarmaga (PIS) powiedziała: znam historie ludzi, którzy nie mają na mieszkanie, a nieraz małżeństwa młode mieszkają osobno u swych rodziców. Ryszard Ciszak (SLD) wyraził opinię: dobrze, że gmina będzie budować mieszkania socjalne. Wiele osób, w tym młodych małżeństw, nie ma szans na szybkie mieszkanie, więc powinna je wybudować im gmina. Problem rozwiąże 28 mieszkań socjalnych mających powstać w tym roku. 

Radny nie zajrzał jednak chyba do budżetu gminy, gdzie na budowę bloku przeznaczono zaledwie 100 tysięcy złotych. Wystarczy to w najlepszym wypadku na dokumentację. Sam blok będzie kosztował ponad 5 mln złotych i nie wiadomo, kiedy powstanie. 

 

Podobne artykuły