Magiczny bal

PARKOWO. W piątek miał miejsce  magiczny bal w przedszkolu „Słoneczne Skrzaty”. Wszystkie maluchy przebrały się za swoje ulubione postacie z filmów Disneya, aby nie tylko wspólnie się bawić, ale wziąć udział w konkursie na największy taki bal, organizowanym przez wytwórnie filmową. 

Można było zobaczyć kilkanaścioro małych księżniczek, piratów, książąt i różnych zwierząt. Kostiumy założyły również przedszkolanki, które chciały udowodnić swoim podopiecznym, że nie ważne ile wiosen minęło – zawsze można zostać księżniczką. Nie zabrakło księżniczki Anabelli, czyli Anity Piechnik, inicjatorki zabawy. Miała  okazję po raz drugi założyć swoją suknie ślubną, która przerobiła na strój dworski. 

Podczas balu nie mogło zabraknąć konkursów. Dzieci rywalizowały w wiedzy o bajkach Disneya i testach na prawdziwą księżniczkę, w których dziewczynki musiały nosić książki na głowach lub położyć się na łóżku i zgadnąć, czy pod materacem znajduję się groch. Te bajkowe konkursy sprawiały przedszkolakom wielką radość. Najbardziej podobało się rozbijanie wielkiego balonu, przymocowanego do sufitu, który po rozbiciu rozrzucał słodkie niespodzianki, spadające dzieciom prosto na głowy. 

To wszytko nie udałoby się bez pomocy Sylwii Fiałek i Anity Jeśko, które wraz z dyrektor Małgorzatą Bartkowiak i jej niezawodnym gronem pedagogicznym, przyczyniły się do sprawienia wielkiej radości najmłodszym mieszkańcom Parkowa i okolic.

Podobne artykuły