19 200 zł miesięcznej pensji prezesa obornickich wodociągów

OBORNIKI. Radny Paweł Dreger chciał koniecznie dowiedzieć się, ile zarabiają prezesi gminnych spółek. Zapytał i usłyszał w odpowiedzi, że prezes MPGiK Henryk Lewandowski zarabia brutto około 4700 złotych, a prezes PWiK Tomasz Augustyn odbiera, co miesiąc dostaje około 19 200 zł. 

Ta ostatnie kwota zdobiła wrażenie jedynie na radnym Haraju, który jęknął – o Jezu! Krótko po wezwaniu Imienia Pańskiego nadaremno, wyszedł z sali sesyjnej i więcej do niej już nie powrócił. 

Tomasz Augustyn wyjaśnił, że zatrudniając się w spółce wynegocjował trzykrotność średniej krajowej podawanej przez GUS. Od momentu rozpoczęcia inwestycji kanalizacyjnej pełni dodatkowo wymaganą przez ministerstwo funkcję pełnomocnika do spraw realizacji projektu. Zdobył w tym celu odpowiednie kwalifikacje. Pełni również funkcje tzw. MAO, podpisując ogromne faktury, więc wynegocjował z radą nadzorczą i wspólnikiem, a przy tym właścicielem spółki, pięciokrotną średnią. Po zakończeniu kanalizowania wróci na trzykrotność, chociaż trudno powiedzieć, ile będzie ona wówczas wynosiła. 

Podobne artykuły