Śmierć kierowcy w Lipie

LIPA. W niedzielę wieczorem pomiędzy miejscowościami Dąbrówka Leśna i Lipa samochód marki Seat zderzył się czołowo z ciągnikiem. Kierowca samochodu zginął na miejscu.

Do wypadku doszło około godz. 20:55. Seat Toledo jadący w kierunku Obornik zjechał na lewy pas jezdni, aby wyprzedzić samochód osobowy Daewoo Tico, jadący w tym samym kierunku. Po chwili zderzył się czołowo z jadącym tym pasem z naprzeciwka w kierunku Ludom – ciągnikiem rolniczym marki Fendt z przyczepą.

Kierowca Seata, pięćdziesięciotrzyletni mieszkaniec Czarnkowa, zginął na miejscu. Do szpitala w Obornikach trafili pasażer samochodu i kierowca ciągnika. U młodego pasażera Seata po przebadaniu lekarze stwierdzili ogólne potłuczenia ciała i podejrzenie wstrząśnienia mózgu, w związku z tym podjęli decyzję o przewiezieniu go do szpitala dziecięcego na ul. Krysiewicza do Poznania, gdzie został on hospitalizowany. U kierowcy ciągnika stwierdzono ogólne potłuczenia ciała i został on hospitalizowany w celu obserwacji w obornickim szpitalu. Był bez wątpienia trzeźwy, jak wykazało policyjne badanie.

Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Wiadomo już, że tym razem na pewno nie zawiniły warunki pogodowe, zła jakość i geometria dróg. Była to nieuwaga lub może brawura. 

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Obornikach oględziny miejsca wypadku drogowego, sporządzono szkic oraz dokumentację fotograficzną. Czynności związane z zabezpieczeniem miejsca wypadku wykonywały dwa zastępy straży pożarnej. Decyzją prokuratora zwłoki kierującego zostały przewiezione do prosektorium szpitala w Obornikach, natomiast pojazdy Seat Toledo i ciągnik rolniczy Fendt wraz z przyczepą zostały zabezpieczone został na parkingu strzeżonym.

Podobne artykuły