Janusz T. i Adrian N. aresztowani

ROGOŹNO. Środa 11 sierpnia, godzina 13, promenada nad Jeziorem Rogozińskim. To miejsce i sceneria zdarzeń, do których w tym miejscu dochodzi nazbyt często i to nawet w biały dzień. 

Tym razem trzej mężczyźni dokonali rozboju na nietrzeźwym mieszkańcu Rogoźna, "lokatorze" jednej z ławeczek na promenadzie. Kilka ciosów w twarz, mężczyzna upadł. Potem leżącego na ziemi bili po głowie, kopali po całym ciele tak długo aż utracił zdolność obrony. Bezbronnego okradli, zabierając mu pieniądze w kwocie 250 zł. 

Z niewiadomych przyczyn mężczyzna zgłosił przestępstwo dopiero po 5 dniach. Funkcjonariusze z sekcji kryminalnej komisariatu w Rogoźnie szybko ustalili tożsamość sprawców i zatrzymali dwóch z nich. Są to Janusz T., lat 56 i Adrian N., lat 36 – obaj zamieszkali na terenie powiatu obornickiego i obaj notowani wcześniej za różne przestępstwa. 

18 sierpnia decyzją Prokuratury Rejonowej w Obornikach trafili do aresztu śledczego w Szamotułach. Tymczasem promenadę nadal okupują nietrzeźwi. Innych tam raczej nie ma, bo nie jest to bezpieczne i chętnie odwiedzane miejsce.

Podobne artykuły