Okradali rogoźnian z rowerów

ROGOŹNO. Rowery stanowią w Rogoźnie wciąż jeszcze istotną cześć transportu miejskiego. Tymczasem w maju okradziono jeden z większych komisów rowerowych znajdujący się przy ulicy Polnej. Poszkodowanych było wielu, a lokalna policja wszczęła natychmiast w tej sprawie energiczne śledztwo. 

Wreszcie na początku sierpnia trafiono na poważny ślad, który w piątek 13 sierpnia zaprowadził śledczych z ogniwa kryminalnego na ulicę Krzyżaniaka. Tam funkcjonariusze zatrzymali siedemnastoletniego Karola K. i szesnastoletniego Macieja B. – mieszkańców Rogoźna, podejrzewanych o kradzież rowerów ze wspomnianego komisu. Ponadto obaj skradli też kilka rowerów z terenu całego miasta. 

Siedemnastolatek trafił już do policyjnego aresztu i odpowie za swoje czyny jak osoba dorosła. Szesnastolatek trafił zaś do Policyjnej Izby Dziecka w Poznaniu, a jego sprawa znajdzie finał w Sądzie Rodzinnym w Obornikach. Należy mieć nadzieję, że zostaną przez oba sądy rozliczeni co do szprychy, a rogozińskie rowery znów będą bezpieczne.

Podobne artykuły