Dwóch 16-latków paliło na łazienkach narkotyki

OBORNIKI. We wtorek około 18:20 obornickim policjantom doniesiono, że na terenie tzw. łazienek nad Wełną przebywają dwaj młodzi mężczyźni, którzy prawdopodobnie zażywają narkotyki. Natychmiast na miejsce pojechał dzielnicowy wraz z funkcjonariuszem, który w komendzie zajmuje się problematyką nieletnich. 

Policjanci obserwowali teren i zachowanie chłopaków. Zauważyli, że rzeczywiście coś palą. Zatrzymali dwóch 16-latków – Mateusza K. oraz Krystiana N. – pod zarzutem posiadania środków odurzających.

Obaj, po przesłuchaniu, zostali odebrani z komendy w Obornikach przez rodziców i ich sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny. Jeśli potwierdzą się też przypuszczenia policjantów, jeden z nich może odpowiadać też za tzw. udzielanie środków odurzających koledze i nakłanianie do używania narkotyków.

Ta historia obrazuje wciąż aktualny problem narkotykowy wśród obornickich nieletnich. Policjanci czuwają i podejmują różnorakie działania mające odciągnąć młodzież od narkotyków i zachęcić do szukania innych sposobów radzenia sobie ze stresem, złym samopoczuciem, czy niepokojem. Jednocześnie funkcjonariusze dbają, aby młodzi wiedzieli o konsekwencjach zdrowotnych i prawnych swojego zachowania.

Podobne artykuły