Będą nagrody dla bohaterów ze stacji paliw

OBORNIKI. W poprzednim numerze opisywaliśmy napad na stację paliw na wysokości wsi Dziewcza Struga przy szosie krajowej nr 11. Tam w sobotę 31 lipca o godzinie 4:45, zaopatrzony na wzór średniowiecznych rycerzy w prowizoryczny cep, zbudowany z węża i drutu kolczastego, 23-latek Tomasz W. napadł na pracownika stacji. Uderzał go w głowę, krępował taśmą samoprzylepną i kopał po całym ciele. 

W tym czasie na stację podjechało dwóch pracowników pobliskiej budowy, którzy widząc całe zdarzenie, chwycili za łopaty i poszli odbijać stację z rąk kryminalisty, blokując drzwi. Młody przestępca, widząc krzepkich mężczyzn, zaprawionych ciężką pracą, z narzędziami w ręku, poddał się. Pieniądze, które ukradł, zostały odzyskane.

Został ujęty przez policjantów, a sąd na wniosek prokuratury tymczasowo go aresztował. Prokurator będzie żądał prawdopodobnie kary 9 lat więzienia.   Komendant policji z Rogoźna zwrócił się z wnioskiem do komendy wojewódzkiej o nagrodzenie dwóch mężczyzn za  przykładną postawę obywatelską i pomoc niesioną bliźniemu w potrzebie. Komenda wojewódzka zamierza przychylić się do tej prośby.

Podobne artykuły