Regaty rogozińskie

ROGOŹNO. Uczniowski Klub Sportowy Dwójka był organizatorem XI edycji ogólnopolskich regat w klasie Optimist o puchary starosty obornickiego, burmistrza Rogoźna, prezesa klubu i dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2. W regatach tym razem wystartowało 41 Optimistów z Człuchowa, Czerska, Piły, Wągrowca i Rogoźna.

Optymisty zostały podzielone na 3 grupy. Grupa B to Optimisty sportowe, a zawodnicy startujący na tych łodziach rywalizowali o Puchar prezesa UKS Dwójka. Grupa C to Optimisty nowego typu, w której zawodnicy rywalizowali  o puchar burmistrza Rogoźna. Grupę D tworzyły Optimisty UKS-ARTOM, w której zawodnicy rywalizowali o puchar starosty. 

Uroczystość otwarcia, zgodnie z tradycją żeglarską rozpoczęła się od wystąpienia pocztu sztandarowego, który podniósł przy dźwiękach gongu banderę PZŻ a sekretarz klubu Przemysław Kabat powitał przybyłych  gości. Bezpośrednio po uroczystości otwarcia zawodnicy przystąpili do rywalizacji, a nad ich bezpieczeństwem czuwali ratownicy z WOPR w Rogoźnie. Sędzią głównym był Tomasz Domagalski, któremu pomagał Fabian Drews. Sekretariat regat prowadzili  Krzysztof Grewling i Szymon Zygmunt. 

W sobotę panowała idealna pogoda dla osób znajdujących się na plaży, jednak dla tych na wodzie wiatr był bardzo mocny, dlatego udało się rozegrać tylko 3 wyścigi z 5 zaplanowanych. Oprócz rywalizacji żeglarskiej  organizatorzy zaplanowali spotkania integracyjne dla młodych adeptów żeglarstwa. Była projekcja filmu, którą profesjonalnie przygotował Sławomir Stanicki. Uczestnicy regat nocowali w klasach, a wyżywienie serwowano im w stołówce. 

Niedziela okazała się dniem sprzyjającym żeglarzom, wiał dobry wiatr i dzięki temu udało się przeprowadzić 3 biegi.  Udało się również rozegrać wyścig specjalny o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2. Jest to wyścig organizowany dla zwycięzców poszczególnych grup, którzy rywalizowali tym razem bezpośrednio, na równorzędnych łódkach wskazanych drogą losowania przez organizatora. W tym roku do rywalizacji przystąpili: Krzysztof Gurdak VI-KING Człuchów, Mikolaj Pochylski Kotwica Rogoźno i Kamil Brzeszczyński UKS Dwójka Rogoźno. Zwycięzcą tej rywalizacji okazał się po zaciętej walce Mikołaj Pochylski.

Pierwszych trzech zawodników w każdej grupie otrzymało okazałe puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe, których wartość uzależniona była od zajętego miejsca. Dużo emocji było podczas losowania nagrody głównej, odtwarzacz mp4, ufundowanej przez radę rodziców SP2. Szczęśliwcem okazał się najmłodszy zawodnik regat, Grzegorz Michalski z UKŻ Wodniak Piła. Dyrektor SP 2 wręczył ufundowany przez siebie puchar zwycięzcy biegu specjalnego, którym okazał się Mikołaj Pochylski z Kotwicy. Tradycyjnie prezes SJR Alina Grochowalska wręczyła najmłodszemu zawodnikowi ufundowany przez siebie puchar. 

Wyniki końcowe regat po rozegraniu sześciu wyścigów w sobotę i niedzielę. Grupa B Optimisty sportowe: 1.Mikołaj Pochylski, Kotwica Rogoźno 2.Patryk Kanjerski, Yacht Klub Człuchów 3.Maciej Stróżewski,  Neptun Wągrowiec. Grupa C Optimisty UKS nowy model: 1.Krzysztof Gurdak VI-KING, Człuchów 2.Mariusz Grubich, Jedynka Czersk 3.Weronika Pestka, Jedynka Czersk. Grupa D Optimisty UKS stary model: 1.Kamil Brzeszczyński Dwójka Rogoźno 2. Kamil Lochyński  Dwójka Rogoźno 3.Agata Fiederowicz Wodniak Piła.

Podobne artykuły