Obóz pożarniczy

OBORNIKI. W Mierzynie, przebywała grupa 52 młodych ludzi z gminy Oborniki, na obozie zorganizowanym dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. 25 dziewczyn i 27 chłopaków podzielono na grupy wiekowe.

Precyzyjnie przygotowany scenariusz zajęć, od pierwszego dnia realizowano konsekwentnie. Uczestnicy pogłębiali swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa: praktycznie poprzez zajęcia ze sprzętem i ćwiczenia na torze przeszkód; teoretycznie w ramach zorganizowanego konkursu wiedzy pożarniczej.  Grupa siedmiu wolontariuszy zapewniła młodzieży urozmaicony program i profesjonalne podejście oraz wyrozumiałość i życzliwość. Przez okres trwania obozu był z uczestnikami, nowy samochód pożarniczy z OSP Chrustowo. Kolonistów odwiedzili burmistrz Bogdan Bukowski i prezes Krzysztof Tomaszewski przywożąc upominki i słodycze. 

Młodzież pragnie za naszym pośrednictwem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obozu: wychowawcom-wolontariuszom, strażakom-ochotnikom i prezesowi Tomaszewskiemu oraz tym, bez których wsparcia finansowego nie byłoby letniego wypoczynku.

Podobne artykuły