Nowa łódź ratunkowa rogozińskiego WOPRU-u

ROGOŹNO. W miniony piątek rogoziński WOPR chrzcił swój nowy nabytek. Łódź zakupiona za 50 tys. zł prezentowała się bardzo okazale. Z wielkim silnikiem firmy Toshiba i czterema miejscami siedzącymi w środku, będzie służyła polepszeniu bezpieczeństwa na Jeziorze. Rogozińskiem. 

Łódź została poświęcona przez ks. proboszcza Jarosława Zimnego. Na jej wodowaniu zjawili się również samorządowcy, bez których łódź nigdy nie znalazła się w rękach ratowników. Od wielu lat starano się o taki nabytek. Wreszcie prezes WOPR Rogoźno, Edward Chmielewski, rozmawiając na otwarciu sezonu powiedział burmistrzowi  Janusowi: wy dacie na łódź, my już znajdziemy pieniądze na silnik. 

Ojciec miasta przystał na taki układ i dzięki zgodzie rady miejskiej, której przewodniczący Roman Szuberski również był obecny na wodowaniu, doszło wreszcie do zakupu. W sumie z budżetu gminy przeznaczono 20 tys. zł. 

Na uroczystość przybyło wiele osób, nie licząc już wyżej wspomnianych. Wszyscy przyglądali się z dumą, gdy drewniana kadłub pierwszy raz uderzył w tafle wody. Każdy mógł popłynąć nową łodzią wzdłuż jeziora, a ksiądz proboszcz został nawet specjalnie odstawiony na brzeg tuż swojego obok kościoła św. Wita. Niezwykle udaną imprezę zakończył wspólny obiad, podczas którego wzniesiono uroczysty toast, wieńczący oficjalne chrzciny.

Podobne artykuły