Jedna wieś i 200 piłkarzy

BOGDANOWO. Cztery lata temu piłkarze Andrzej Szymot i Piotr Młodożyński zwrócili się do sołtysa Andrzeja Majkowskiego i znanego niegdyś w Obornikach piłkarza ręcznego Stanisława Szweda z pomysłem, aby korzystając z nowego boiska zorganizować ligę piłkarską. Stanisław Szwed nigdy nie stracił sportowego ducha i włączył się w pomysł. Zorganizował ekipę obsługującą ligę, stworzył regulamin i ma nadzór nad rozgrywkami.

Obejmą one 45 meczy, w których zagra aż 200 piłkarzy z 10  drużyn. Zmagania sędziuje czterech arbitrów a nad zdrowiem grających czuwają dwie osoby obsługi medycznej. – Cała ekipa jest z Bogdanowa a ze znalezieniem chętnych do pomocy nie miałem żadnego problemu – wspominał pan Stanisław dodając – niedawno przyszło do mnie dwóch młodych ludzi z prośbą, bym im znalazł zajęcie przy rozgrywkach i dobrze się złożyło, bo teraz dbają o stan murawy. Choć Andrzej Majkowski twierdzi – to wszystko głównie zasługa pana Stanisława i jego rodziny, a ja jestem tylko sołtysem – to jednak wiele godzin spędza na boisku, by wspierać organizację tego ogromnego przedsięwzięcia. 

Kolejne mecze zmieniają układy tabeli, a mała ilość fauli dowodzi tego, że piłkarze grają głównie dla przyjemności. Obecnie w tabeli prowadzi drużyna Kolby, wyprzedzając Full Mocnych i Ziomków. Wyniki ostatniej kolejki: Ziomki Bogdanowo – Schaboszczaki 2:0, Centrum Ogrodnicze – Works United 2:4, V3 – Ocieszyn 5:0, Kolba – Bogdanowi Team 4:0, Full Mocni – Sagan Team 6-2.

Podobne artykuły