Życzenia i awanse policjantów

OBORNIKI. W związku obchodami Święta Policji odbyła się w piątek 23 lipca uroczystość zorganizowana dla funkcjonariuszy i pracowników komendy powiatowej policji w Obornikach. Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. – Dziś święto policji jest dla wszystkich funkcjonariuszy uhonorowaniem ciężkiej i pełnej poświęceń pracy a także przypomina o randze zawodu – powiedział komendant Wojciech Spychała. Życzenia policjantom złożyli starosta Wańkowicz, który obiecał 30 tysięcy na przebudowę komendy, burmistrz  Rydzewska, która obiecała co najmniej drugie tyle na ów remont a ponadto wręczyła komendantowi kwiaty gratulując mu awansu. Do życzeń przyłączył się burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, a prokurator rejonowy Jarosław Lewicki dołączył do swych życzeń apel by funkcjonariusze, zwłaszcza grupy dochodzeniowej, przemyśleli zamiar przejścia na emeryturę. Nadleśniczy Kowal składając życzenia podkreślił wzorową współpracę leśników z policją. O podobnej współpracy mówili też komendant straży pożarnej Zbigniew Spychała.  

Święto policji to tradycyjnie już czas awansów. Komendant Spychała, zastępca Wiesław Ptaszyński oraz Marcin Marcinkowski mianowani na wyższe stopnie zostali już w ubiegłym tygodniu w trakcie wielkopolskich obchodów rocznicy powstania policji. W  Kaliszu został również wyróżniony Waldemar Perlicjan, który za wzorowe wykonywanie zadań służbowych otrzymał nagrodę finansową Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Była to jedyna nagroda, ponieważ z powodu śmierci prezydenta RP nie zostały podpisane przez niego wnioski o przyznanie szczególnie zasłużonym policjantom odznaczeń państwowych. 

Były jedynie  nominację na wyższe stopnie policyjne a otrzymali je następujący funkcjonariusze. Na stopnie w korpusie oficerów starszych policji: na inspektora policji Wojciech Spychała, na młodszego inspektora Wiesław Ptaszyński a na podinspektora Krzysztof Wiśniewski. Na stopnie w korpusie aspirantów: na aspiranta sztabowego Edmund Wegner, na aspirantów Krzysztof Ratajczak, Ryszard Buczkowski, Przemysław Bogielczyk, Krzysztof Janiszewski, Andrzej Janeczek, Wiesław Gruszko, Mariusz Noworacki, Paweł Kaniewski, Piotr Skrzyński, na młodszego aspiranta Renata Kaliszan i Łukasz Klocek, na starszego aspiranta Jacek Olczak. Na stopnie w korpusie podoficerów policji awansowali: na sierżanta sztabowego Tomasz Owczarczak i Jarosław Nowak, na starszego sierżanta Szymon Zydorczak, Waldemar Perlicjan, Marcin Marcinkowski, Jarosław Obydź, Wojciech Stoiński, Łuksz Ignac, Mirosław Warguły, Mariusz Rzęzawa, Norbert Bałdyga, Łukasz Piechaczek, Damian Goman. Na sierżanta Tomasz Broniszewski, Szymon Nowak i Sabina Szpulewska. Na stopnie w korpusie szeregowych policji awansowali: na starszego posterunkowego Sławomir Brożek, Patryk Wielgosz, Anna Kozak-Kuchnowska, Paulina Szykowana, Patryk Pagel i Ewa Wolanowska

Komendant Wojciech Spychała zauważył obecność w policji coraz większej grupy kobiet nie kryjąc radości z ich awansów. Wszyscy przemawiający tego dnia niejednokrotnie podkreślali, że służba w policji jest trudna i wymaga wielkiego poświęcenia. Po zakończeniu części oficjalnych wszyscy spotkali się wraz z rodzinami na imprezie rekreacyjnej w Dąbrówce Leśnej. 

Podobne artykuły