Chodnik w Uścikowie

UŚCIKOWO. Zwolna dobiega przebudowa drogi wojewódzkiej Szamotuły – Oborniki. Drogowców najczęściej widać na skrzyżowaniu z ulicą Armii Poznań, gdzie od dłuższego czasu usiłują uruchomić sygnalizację świetlną. Z podobnym problemem będą się musieli zmierzyć na skrzyżowaniu Szamotulskiej z ulicą Mostową, gdzie ruch jest jeszcze większy. 

Przebudowana droga ma być nowoczesna i co ważne, bezpieczna. Niestety projektanci popełnili poważny błąd pomijając kilometrowy odcinek chodnika w Uścikowie. – Zmuszałoby to rowerzystów i pieszych do zejścia na ruchliwą szosę i nadal było by to bardzo niebezpieczne – powiedziała naszej redakcji Anna Rydzewska. Burmistrz Obornik przez cały czas przebudowy zabiegała o zmianę w projekcie i ujęcie w nim także kilometrowego chodnika w Uścikowie. 

Wreszcie w minionym tygodniu nadeszła odpowiedź z Zarządu Dróg Wojewódzkich przy Urzędzie Marszałkowskim z informacją, iż jest zgoda, ale gmina musi na chodnik wyłożyć 100 tys. złotych. – To znaczna kwota, jednak dla bezpieczeństwa pieszych warto ją wydać – skomentowała to Anna Rydzewska. – Zbudujemy też chodnik od folwarku do świetlicy, by i tam poprawić bezpieczeństwo pieszych. Nalegała na to szczególnie sołtys wsi Uściskowo, a my przyznaliśmy jej rację – dodał Bogdan Bukowski.

Podobne artykuły