Szrama piąty w silnej stawce

OBORNIKI. Kołaczkowo, leżące na trasie z Wrześni do Pyzdr, gościło niespełna dwustu uczestników XXX Jubileuszowego Biegu o "Złoty Kłos". Start i meta zostały zlokalizowane przed  dworkiem, należącym przed wojną do laureata nagrody Nobla, pisarza Władysława Reymonta.

W niewiarygodnym upale zwycięzca, ukraiński biegacz Sergiej Krovlajdis,  reprezentujący Achillesa Leszno, przebiegł 10 kilometrów w czasie 33 minuty i 39 sekund. Najlepszą zawodniczką okazała się Katarzyna Panejko-Wanat z Milanowa. Klasyfikację małżeństw wygrali Wojciech i Katarzyna Wanat.

Startujący w biegu  Dariusz Szrama (Dąbrówka Leśna/Oborniki) zajął wysokie, piąte miejsce z czasem 34,05. Oborniczanina wyprzedzili jeszcze Dymitry Baranowski (Achilles Leszno) 33,40, Mykola Rudyk (Vinnica Ukraina) 33,40 i Adam Kierzek (Olimpia Poznań 34,00).