Nowy image GOK-u

POŁAJEWO. Już wkrótce budynek Gminnego Ośrodka Kultury będzie mógł sie pochwalić nową elewacją. W Urzędzie Marszałkowskim przeszedł wniosek na dofinansowanie jego remontu i termomodernizacji, a umowa ma zostać podpisana w sierpniu. Następnym etapem będzie procedura przetargowa, a potem już tylko wieloplanowy remont. 

Choć duży i funkcjonalny, nie można powiedzieć, że budynek GOK-u zdobi. Szary i nadgryziony zębem czasu gmach, od dawna wymagał remontu na zewnątrz. Sama elewacja to tylko część prac, bo tak naprawdę najważniejsze w remoncie jest docieplenie rozległego budynku postawionego z tzw. wielkiej płyty. Pokryte warstwą izolacyjną zostaną nie tylko ściany obiektu wraz z salą widowiskową, ale również dach, który w trakcie upałów bardzo się nagrzewa. W ramach inwestycji zostanie także wymieniona stolarka okienna i drzwiowa oraz częściowo instalacja c.o. 

Całość prac oszacowano na kwotę  ponad 500 tys. zł, z czego 350 tys. pochodzić będzie z wnioskowanych przez instytucję środków unijnych.

Podobne artykuły