Mosty pana starosty znajdują się w stanie niepokojącym

POWIAT OBORNICKI. Na terenie powiatu obornickiego znajduje się obecnie 14 mostów i mostków. Znając fatalny stan dróg powiatowych, pokusiliśmy się o sprawdzenie także stanu powiatowych mostów. 

Niestety, dane nie napawają optymizmem i jeśli zarząd powiatu nie podejmie decyzji o rychłych remontach, to niebawem przyjdzie nam jeździć przez rzeki i rzeczki brodem. 

W najgorszym stanie są mosty nad Kończakiem w Stobnicy, nad Samicą w Niemieczkowie, w Kowalewu, i w Objezierzu,  nad Wełną w Kowanówku i Pruścach, nad Suchodołem w Ludomicku oraz nad Małą Wełną w Owczygowach. Ich stan techniczny określono jako „niepokojący”. 

Tymczasem władze powiatu zaplanowały w niektórych przypadkach jedynie malowanie poręczy, tak jakby ich świeży kolor mógł cokolwiek zmienić. Stan najlepszego z powiatowych mostów – o nośności 20 ton nad Suchodołem w Nininie – znalazł się pomiędzy oceną „ zadawalający” a „niepokojący”. W tej klasie bezpieczeństwa są też: 15-tonowy wiadukt w Krężołach, 30-tonowy most klinkierowy nad Flintą w Nininie i 20 -tonowy most nad Flintą w Ryczywole. 

Co do reszty, to stan ich jest bardzo „niepokojący” i malowanie poręczy może im już nie pomóc. 

Podobne artykuły