Letni piknik w Gościejewie

GOŚCIEJEWO. W minioną niedzielę rada sołecka wraz ze stowarzyszeniem Gościnianka zorganizowały dzień dziecka połączony z piknikiem. Na miejscu przygotowano gry i zabawy dla najmłodszych, a za skoki w workach i na piłce można było wygrać smakowite, słodkie nagrody. 

Dużym zainteresowaniem cieszył się traktor z 1953 roku, należący do jednego z członków OSP. Jego remont zajął właścicielowi dwa lata. Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali, jak mężczyzna, aby odpalić pojazd podgrzewa go najpierw specjalną lampą oliwną i odkręca kierownicę, które służyła również za rozrusznik. Za sterem zabytku usiedli burmistrz Bogusław Janus wraz z właścicielem. Razem, ku uciesze dzieci i zaciekawieniu starszych, wybrali się na małą przejażdżkę. 

Inną atrakcję zapewnili strażacy z OSP, którzy pokazali wszystkim, jak rozciąć nożycami Poloneza. Głównym punktem pikniku był mecz piłki nożnej pomiędzy młodszymi a starszymi mieszkańcami gminy. Nawet samorządowcy Henryk Janus i Romana Szuberski wdali się w wir sportowych rozgrywek. Chociaż kondycja nie była taka sama, jak dawniej, doświadczenie zrobiło swoje i w meczu od samego początku do końca przeważali seniorzy. 

Chociaż pogoda był słoneczna, zabawa nie przyciągnęła tłumów, ale ci, co spędzali w tym czasie wakacje nad morzem, mogą tylko  żałować rodzinnej atmosfery i dobrej zabawy przygotowanej tego popołudnia.

Podobne artykuły