Znów drogi w Kowanówku na deskach

KOWANÓWKO. Mówiąc o inwestycjach drogowych w gminie Oborniki, można w tym roku powiedzieć, że jest to rok Kowanówka. Po oddaniu po przebudowie kolejnych trzech ulic w tej miejscowości, jest już niemal gotów projekt następnych dwóch ulic. 

Będzie to w pierwszej kolejności ulica Borówkowa. Jej nawierzchnię, pięciometrowej szerokości, pokryje dywanik asfaltowy. Wzdłuż ulicy powstaną także wygodne chodniki. 

Asfalt zostanie ułożony także na krótkim odcinku ulicy Konwaliowej. Natomiast dalej, od ulicy Wrzosowej do samego końca, będzie ona utwardzona betonową kostką brukową. Na końcu ulicy (bez przejazdu) zaprojektowano rondo do nawracania. W środku ronda powstanie mały skwer z zielenią. Gdy tylko projekt przejdzie fazę uzgodnień geodezyjnych, zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac i jeszcze w tym roku ruszą roboty drogowe. 

Trwają już działania przy utwardzeniu placu w pobliżu wiejskiej świetlicy. Staraniem sołtys Ewy Kaźmierczak 200 metrowy plac, od świetlicy do nowo powstałego boiska sportowego, zostanie pokryty pozbrukiem i będzie mógł stanowić miejsce wiejskich spotkań, zabaw dzieci, a nawet potańcówek przy księżycu. 

Jeżeli tempo kowanówkowskich inwestycji drogowych nie osłabnie, to za rok lub dwa wszystkie drogi tej podobornickiej miejscowości będą miały twardą nawierzchnię.  

Podobne artykuły