Udany festyn integracyjny

ROGOŹNO. Fundacja pomocy niepełnosprawnym Dar Rogoźna zorganizowała w minioną niedziele swoją coroczną zabawę. Celem, który przyświecał organizatorom, była nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim integracja mieszkańców z osobami specjalnej troski. 

Rozpoczęto wspólnym obiadem w budynku Zespołu Szkół Agrobiznesu. Po nim goście udali się pod scenę, ustawioną na boisku za budynkiem. Tam najmłodsi mogli poskakać do woli na dmuchanym zamku, a  nieco starsi zakupić w budce odpowiednie napoje (cały dochód z sprzedaży został przeznaczony dla fundacji) oraz posłuchać skocznej muzyki z refleksyjnymi tekstami grupy Autentyk. Lider zespołu Wojtek Mierzwiak  był zarazem organizatorem zabawy.  

Każdy chętny mógł wziąć udział w loterii, której główną nagrodą był odkurzacz lub udać się do sali gimnastycznej, gdzie przygotowane zostały konkurencje sportowe wraz z atrakcyjnymi nagrodami. 

Główna atrakcja rozpoczęła się około godziny trzeciej, kiedy członkowie fundacji – Ryszard Cisek, Tadeusz Kasztelan, Radek Szewczak, Kamil Przybył, Kasia i Monika Piotrowska, Lidia Jarzębowska, Dominika Walkowiak, Magda Jarmolińska, Jacek Bryś, Piotrek Liński, Sylwia Janus, Justyna Gilewska i Magdalena Brudzińska – weszli na scenie. Ich trzy występy muzyczno-teatralne przybliżyły wszystkim widzom trudy, a zarazem głębie życia osób niepełnosprawnych.

Na koniec wrzucono kiełbaski na ruszt i rozpoczęła się potańcówka połączona z grillem. Wszyscy bawili się do późnego wieczoru.

Podobne artykuły