Talar drugi o świcie

KALISZ. Lipcowy bieg od zmierzchu do świtu w Kaliszu rozgrywany był już po raz szósty. Biegacze wystartowali o zachodzie słońca (godz. 21.01), a kończyli o wschodzie (4.16). Trasa wiodła tradycyjnie spokojnymi uliczkami Szczypiorna. Uczestniczyło w nim ponad stu ultra maratończyków z całej Polski. W tym doborowym gronie znalazł się prezes

TKKF Lech Oborniki Zenon Talar, który zajął drugie miejsce w super biegu pod uroczą nazwą "18,5h na 18,5 wieków Kalisza". Pan Zenon przebiegł dystans 145,2 km. Zwyciężył Mariusz Szostak (Bielsko Biała) 153,4 km. W biegu zasadniczym  oborniczanin był dwunasty; najlepszym okazał się Jarosław Strykowski (Poznań). W gronie pań wygrała Angelina Chrustowska (Śmigiel).

Szczęśliwy Zenon Talar mówił na mecie:  na wszystkich czekał pamiątkowy medal ze zdjęciem, a później kilkugodzinne śniadanie, które smakowało jak nigdy dotąd. Tego jednak nie da się opisać, to trzeba przeżyć.