Kolejka z przystankami w Ocieszynie i Kowanowie

GMINA OBORNIKI. W ubiegłym tygodniu odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu spotkanie z władzami gmin położonych przy wszystkich torach wiodących do Poznania. Planowano uruchomienie kolejki aglomeracyjnej. 

Jeżeli przedsięwzięcie dojdzie do skutku, to z miejscowości odległych od stolicy aglomeracji nie więcej niż 30 kilometrów, co 30 minut pojedzie szynobus, a z dalszych miejscowości pomknie co 90 minut. Obecna na spotkaniu Anna Rydzewska powiedziała:  do gmin będzie należało tworzenie przystanków. Nasza gmina przystąpi do projektu a dodatkowe przystanki powstaną na pewno w Kowanowie i Ocieszynie, tak by z każdej wsi wzdłuż toru był wygodny dojazd do przystanku. 

Powiaty będą musiały jednak dofinansować utrzymanie kolei dojazdowej. Gdy zapytaliśmy burmistrz o to, co się stanie, gdy władze powiatu nie przystąpią do projektu, żachnęła się tylko i zapytała: to po co nam taki powiat? Trzeba być jednak dobrej myśli i mieć nadzieję, iż zarząd powiatu także rozumie to, jak ważny jest dobry i sprawny dojazd do Poznania.

Podobne artykuły