Tęczowo i ciekawie

POŁAJEWO. W Bibliotece Publicznej Gminy Połajewo wraz z końcem roku szkolnego zakończył się cykl spotkań dla dzieci przedszkolnych w ramach Tęczowego Klubu Czytelnika. Do klubu pod tajemniczą nazwą mogą należeć wszystkie dzieci, które kochają książeczki, a jeszcze bardziej cenią sobie dobrą zabawę i kontakt z rówieśnikami. 

Zajęcia w ramach programu Akademia Orange dla Bibliotek za 2010 r. prowadzi starsza bibliotekarz Joanna Sobkowiak, kierowniczka Biblioteki Publicznej w Połajewie. Każde spotkania odbywa sie według następującego planu: głośne czytanie, rozmowa z dziećmi o przeczytanym tekście, zajęcia plastyczne na temat przeczytanej książeczki, wyszukiwanie informacji w Internecie oraz zabawy ruchowe przy muzyce. Ciekawa formuła spotkań oraz duże zdolności pedagogiczne prowadzącej sprawiły, że przedszkolaki na zajęcia chodzą chętnie i tłumnie. 

Dla rodziców poniedziałkowe spotkania Tęczowego Klubu Czytelnika stały się rytuałem i chętnie przyprowadzają swoje pociechy do biblioteki. Dzieci uczęszczające na spotkania regularnie zostają zapisane do Tęczowego Klubu Książki i otrzymują specjalną odznakę. Maluchy po spotkaniach chętniej sięgają też po książeczki i spośród wielu ciekawych pozycji potrafią znaleźć coś, co je naprawdę interesuje. Klub wznawia swoją działalność po wakacjach, ale biblioteka przez wakacje otwarta jest dla wszystkich

Podobne artykuły