Sanepid: można się kąpać

POWIAT OBORNICKI. Obornicki Sanepid podał wyniki badań wody w kąpieliskach. Wszystkie zostały dopuszczone do użytku, chociaż część warunkowo. 

Kąpielisko miejskie Oborniki – woda warunkowo odpowiada z uwagi na przekroczenie wartości pożądanej  liczby bakterii grupy coli. Kąpielisko miejskie Rogoźno – woda warunkowo odpowiada z uwagi na nieodpowiednią  przezroczystość. Kąpielisko przy Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym w Rogoźnie, ul. Za Jeziorem – woda warunkowo odpowiada z uwagi na nieodpowiednią  przezroczystość. Kąpielisko prowizoryczne Nienawiszcz – woda odpowiada.

Badania wody z kąpielisk przeprowadzone zostały przez Laboratorium Badania Wody i Gleby Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Poznaniu. Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach przypomina, iż nie należy korzystać z kąpieli w czasie silnych zakwitów glonów, a zwłaszcza sinic w zbiornikach wodnych ze względu na możliwość występowania ujemnych skutków zdrowotnych. Badania wody w kąpieliskach będą kontynuowane do końca sezonu.

Podobne artykuły