Piłkarze Sparty wycofani z rozgrywek

OBORNIKI. Zarząd Klubu MKS Sparta z powodu braku środków na dalsze prowadzenie drużyny seniorskiej, która ostatnio grała w III lidze Kujawsko – Pomorsko – Wielkopolskiej w dniu 18 czerwca podjął większością głosów decyzję o wycofaniu jej z jakichkolwiek rozgrywek prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Przykra to sytuacja, ale realia finansowe są bezwzględne, na grę skuteczną w IV lidze potrzeba ok. 250 tys. zł, do tego jeszcze środki na drużyny młodzieżowe, w tym na zespół juniorów starszych, który awansował do Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów i będzie miał możliwość rywalizować z takimi drużynami jak Lech Poznań, Warta Poznań, Jarota Jarocin, a to jak obliczono dodatkowe obciążenie kasy klubu o ok. 18-tys. zł.

Zdajemy sobie sprawę że niestety brutalna rzeczywistość, dotycząca braku wystarczającej ilości środków finansowych, zdecydowała o tym iż mozolnie budowana przez 17 lat drużyna zakończy swoją działalność. Zarząd klubu półtora roku szukał potrzebnych środków, jednak wyczerpawszy wszelkie możliwości zmuszony został do podjęcia niniejszej decyzji.

Podobne artykuły